אודי שניג ניהול הון לחברות – תזרים מזומנים
תזרים מזומנים הוא דוח חשוב בכל חברה. זהו כלי המשקף את נזילות העסק ואת יכולת הישרדותו. תחזוקה טובה של הדוח יחד עם ניהול הון חוזר ונכון הם המפתחות להתמודדות עם משברי נזילות בעסקים. בכל עסק, גדול כקטן, יש צורך בתחזית של תזרים מזומנים, ביצירת הדוח ובניהול נכון של אספקט זה.

כיצד בנוי דוח תזרים מזומנים ?
דוח תזרים מזומנים, בשונה מדוח רווח והפסד, בנוי מתקבולים ותשלומים ולא מהכנסות והוצאות. הוצאות נרשמות מתוקף רכישה של חומרי גלם, מוצר או שירות מסויים ומיוצגות על ידי חשבונית המתקבלת מן הספק. הכנסות נרשמות כתוצאה ממכירה המיוצגת על ידי הפקת חשבונית ללקוח. ההכנסות וההוצאות באות לידי ביטוי בדוח רווח והפסד בתקופה החשבונאית בה הם נוצרו. ההכנסה מייצגת את מחיר המכירה אך לא את תזמון ההכנסה. דוח תזרים מזומנים נותן לכך ביטוי. כלומר, על הנייר יש לחברה הכנסה, אך בפועל הכסף לא הגיע לחשבון החברה. במצב כזה יכול להיות מצב שבו הניהול התפעולי של החברה נראה סביר בהחלט בעוד שלחברה אין מזומנים להמשך תפעולה בגלל תפעול לקוי של דוח תזרים המזומנים שלה המשקף את המזומנים של החברה בפועל. פערים אלה עלולים להביא חברות לעצירת פעילות עסקית למרות הפוטנציאל שלהן.

כיצד לגרום לניהול הון יעיל ?
מה עושים בחברות קטנות ובינוניות שאין להן מספיק משאבים להעסיק אדם מקצועי במשרה מלאה לניהול ההון של החברה? פונים לניהול הון על ידי אדם חיצוני ומגדירים את היקף עבודתו בחברה. לעיתים הגעה פעם בשבוע תספיק לחברה קטנה או בינונית כאשר האדם הוא איש מקצוע ובעל מיומנות.

זקוקים לניהול הון ? קבלו את אודי שניג
אודי שניג הינו האדם הנכון עבור משימה זו. אודי שניג הוא רואה חשבון מוסמך מזה 15 שנים והוא משמש גם כמנהל פיננסי ועוסק בניהול הון מזה שנים. הוא יועץ פיננסי ויועץ עסקי שעבד שנים כמנהל פיננסי של חברות מן המובילות במשק. אתם מוזמנים ליצור קשר ולקבל שירותים איכותיים.   ליווי פיננסי ועסקי לחברות
   יעוץ עסקי לחברות ולפרטיים
   יעוץ אסטרטגי לחברות ולפרטיים
   ביצוע עבודות כלכליות כגון נתוחי כדאיות
   ניהול כספים וחברות
   ייעוץ עסקי לחברות
   ניהול הון לחברות
   ניהול כספים
   חשיבות רואה חשבון
   שיפור תהליכי עבודה
כל הזכויות שמורות © אודי שניג 2012 בניית אתרים פיקסלס | מאמרים | המלצות | שרותים | אודות | אודי שניג